Stwórz swój wymarzony pierwszy taniec

Pierwszy taniec to najważniejszy taniec w życiu, niech więc będzie wyjątkowy...

Pierwszy taniec młodej pary jest wyjątkowym momentem otwierającym zabawę weselną. Każda para chce wypaść jak najlepiej, aby sprawić radość zebranym gościom i aby ten moment pozostał wspaniałym wspomnieniem na długie lata. Jak najlepiej przygotować się do pierwszego tańca?

 

Choreografia czy taniec spontaniczny?

Niewątpliwie coraz bardziej popularne staje się obecnie przygotowywanie specjalnej choreografii tanecznej z pomocą instruktora. Układ taneczny jest oczywiście dopasowywany do potrzeb oraz umiejętności narzeczonych. Najczęściej wybierany jest walc angielski, którego podstawy nie są trudne do opanowania. Jeśli do kroku podstawowego dodamy delikatne ozdobniki, to powstały w efekcie pokaz z pewnością zrobi wrażenie. Dla osób bardziej “roztańczonych” odpowiedni będzie szybszy walc wiedeński oraz inne style jak np: cha-cha, salsa, rumba, tango. 

Jeśli nie interesuje Cię nauka choreografii, możesz wykonać taniec spontaniczny. Wystarczy poznać kroki podstawowe oraz figury wybranego stylu tanecznego. Mając te umiejętności można z powodzeniem, poddając się rytmowi przetańczyć wybraną piosenkę. 

Pierwszy taniec nauka
Pierwszy taniec
Fot. Vira Kosina-Polańska

Romantycznie, zjawiskowo czy oryginalnie?

Chcesz stworzyć romantyczny nastój podczas swojego tańca, lubisz prostotę i nie chcesz spędzić wielu godzin na sali tanecznej? W związku z tym idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie walc angielski. Aby stworzyć piękny, romantyczny układ do walca nie potrzeba zaawansowanych figur gdyż tutaj liczą się emocje, spojrzenia, płynność ruchu… Ta romantyczna wersja pierwszego tańca polecana jest parom, które chcą podzielić się z widownią łączącym ich uczuciem.

Proponowana muzyka to: When I need you – R. Stewart,  You light up my life – Whitney Houston, Zakochani – N. Kukulska.

Chcesz zaskoczyć swoich gości i zrobić prawdziwe show w stylu “Tańca z gwiazdami” czy “Dance, dance, dance”? Nic prostszego! Wspaniały, barwny świat tańca daje Ci mnóstwo możliwości na stworzenie wyjątkowej, zjawiskowej choreografii! Szybki walc wiedeński połączony z ciekawymi figurami, ozdobnikami i podnoszeniami będzie doskonałym wyborem. Trzeba nastawić się na więcej godzin nauki tańca ale efekt będzie powalający!

Proponowana muzyka to:  When the man loves a woman – M. Bolton, Willow –  Jasmine Thompson, Hallelujah – Cohen/Shrek I

Czy pierwszy taniec to musi być walc? Oczywiście że nie! To może być też zmysłowa rumba, energiczna cha-cha, salsa, tango, bachata…. Chcesz by Twój taniec był oryginalny? Sięgnij po któryś z tych stylów lub poproś instruktora o stworzenie niepowtarzalnej choreografii będącej połączeniem kilku technik tanecznych – show dance. Uwaga, może się tak zdarzyć że zakochacie się w tańcu i nie będziecie chcieli zakończyć tej przygody! Taniec uzależnia…

Proponowana muzyka to:  “Love never felt so good” – Michael Jackson (cha-cha), Thinking Out Loud – Ed Sheeran (rumba), The Time Of My Life (Dirty Dancing)- Bill Medley, Jennifer Warnes (salsa)

Pierwszy taniec
Romantyczny pierwszy taniec
Fot. Vira Kosina-Polańska

Kiedy i jak rozpocząć naukę pierwszego tańca

W zależności od tego, jakie są Wasze oczekiwania i jakim czasem dysponujecie, naukę warto rozpocząć ok trzy miesiące przed planowanym ślubem. Dlaczego im wcześniej, tym lepiej? Wiadomo, organizacja ślubu i wesela pochłania sporo czasu. W związku z tym, dobrze jest nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, w tym nauki tańca. Jeśli chcecie też stworzyć bardziej rozbudowaną choreografię to warto jest zarezerwować więcej czasu na naukę i ewentualne dodatkowe lekcje. 

Od czego zacząć? Najlepiej zastanowić się nad tym, jak wyobrażacie sobie swój idealny pierwszy taniec. Warto pooglądać filmiki, poszukać inspiracji. Kolejnym krokiem jest wybór stylu tanecznego oraz odpowiedniej muzyki. Można też z tym się zwrócić do instruktora, który na pewno będzie umiał doradzić w tej kwestii. Następnie umawiamy się na pierwszą lekcję i zaczynamy naukę.

Podsumowując, nauka pierwszego tańca może być wspaniałą przygodą, a pokaz taneczny – niezwykłym przeżyciem i miłym wspomnieniem na długie lata. 

Przygotuj z nami swój wymarzony pierwszy taniec

Nasi instruktorzy: Adrian i Magdalena przygotują dla Was choreografię dopasowaną do Waszych oczekiwań oraz umiejętności. Doradzą przy wyborze muzyki oraz stylu tanecznego. Nasze lekcje odbywają się w dogodnej lokalizacji, w centrum miasta, w kameralnej salce.